Стоматологія для вагітних

  • 391 reviews

Чому ж зуби страждають в першу чергу? Багато хто знає тому, що малюк росте і йому потрібен кальцій. Дійсно, це одна з причин. У нормі зміцнення емалі зуба відбувається за рахунок кальцію і фосфатів, що містяться в слині, але при вагітності їх концентрація знижується, адже для будівництва кісток плода потрібно багато кальцію, який частково забирається з кісткової тканини майбутньої мами. Зміна мінерального обміну послаблює щільність зубів, вони стають більш крихкими і, буває, що кришаться прямо на очах. До того ж при вагітності порушується кислотно-лужну рівновагу в порожнині рота, що призводить до активного розмноження мікробів.

Вагітність завжди супроводжується зміною обміну кальцію, у здорової жінки, ці зміни відбуваються непомітно. Якщо ж в організмі є якісь неполадки, недолік кальцію відразу ж дає про себе знати. Ранні токсикози, що супроводжуються блювотою, постійною нудотою і відсутністю апетиту призводять до зменшення надходження кальцію в організм, але ж на 6 - 8 тижні ембріонального життя відбувається закладка і освіту молочних зубів у дитини, потім йде диференціювання зубних зачатків. А закладка постійних зубів починається з 5 місяці ембріонального розвитку. Ці дані говорять про необхідність правильного харчування мами і своєчасного лікування її зубів. Недолік кальцію в крові у матері призводить до активізації процесу розсмоктування власних кісток. І першими від цього процесу страждають верхня і нижня щелепи. Альвеолярні відростки, що створюють для зуба лунку, втрачають кальцій, що в кінцевому підсумку і сприяє пародонтиту.

Під час вагітності сильно змінюється гормональний фон, що призводить до порушення обмінних процесів в тканинах, що оточують зуб. Майже кожна вагітна жінка страждає гінгівітом (запаленням ясен) різного ступеня тяжкості. Спочатку ясна починає кровоточити при чищенні зубів, під час їжі, набагато активніше утворюються зубні відкладення. Потім ясна починає відходити від зубів, утворюються кишені, в яких швидко розмножуються мікроби і починається активний запальний процес. Як наслідок, розсмоктується кісткова тканина і з'являється рухливість зубів. Такий запущений запальний процес може зажадати термінового і серйозного лікування медикаментами, і принести шкоду вашому малюкові!
Новонароджений зустрічається з великою кількістю мікробів, в тому числі і з вашими каріозними. Навіть поцілунок мами чи тата з хворими зубами і яснами може бути небезпечний для немовляти! Всього цього можна уникнути, прийшовши на огляд до стоматолога і гігієнічну чистку, попередивши, що ви в положенні. Вам приберуть твердий зубний наліт, який сприяє розвитку гінгівіту і карієсу, призначать профілактичні процедури (покриття зубів минерализующими складами, безспиртовій полоскання, в разі потреби, і ін.), Пролікують карієс під нешкідливою для вас і дитини анестезією. Можна навіть робити невеликі хірургічні маніпуляції, які не потребують подальшого прийому антибіотиків.
Щоб попередити проблеми краще прийти на консультацію до стоматолога якомога раніше, провести профілактику, а лікування зазвичай призначають на найстабільніший другий триместр вагітності.

Бажаємо вам зберегти красу і здоров'я і народити міцного малюка!