Лікування пульпіту і періодонтиту

Профілактика пульпіту - це своєчасне лікування карієсу, але якщо вже так сталося - зуб болить, негайно вирушайте до лікаря, не потрібно чекати, що пройде.

Пульпіт - це запалення нерва. Доктор повинен розкрити порожнину в зубі і дістатися до запаленої пульпи ( «нерв» - цей вислів не зовсім наукове, пульпа складається з кровоносних і лімфатичних судин, нервових клітин, це не тільки нерв - це жива тканина). Боляче не буде, анестезія буде діяти поки робота не буде проведена до кінця. Якщо потрібно, доктор завжди додасть анестетика.

Якщо Ви пропустили етап запалення нерва і інфекція «пішла» в тканини навколишні верхівку кореня зуба - у Вас розвинеться запалення тканин періодонта - періодонтит. Якщо вчасно не лікувати періодонтит - це призведе до утворення кіст і кістогранулём, а далі до виникнення остеомієліту (гнійне розплавлення щелепи).

Тому краще для свого ж блага робити все вчасно.

Періодонтит виникає або внаслідок безсимптомного перебігу пульпіту або в результаті неякісної пломбування каналів, що може привести до утворення кісти (порожнина в кістковій тканині щелепи), або при наявності травми.

Терапевтичне лікування періодонтиту зазвичай проводиться в 3 відвідування. Перші два відвідування присвячені роботі з каналами. Певну складність викликає Розпломбування неякісно запломбованих каналів. Лікарі нашої клініки використовують для цього спеціальний інструментарій і медикаменти, які дозволяють впливати на матеріал, що знаходиться в каналах. Робота в каналах проводиться під контролем радіовізіографії і апарату, що дозволяє контролювати проходження каналу зуба.

Все лікування, що проводиться в каналах, проходить під контролем мікроскопа.