Ортодонтія і зубні брекети

Ортодонтія (від грецького -orthos- рівний, правильний) - це розділ стоматології, який займається попередженням аномалій прикусу і його виправленням.
Порушення прикусу є більш ніж у 80% людей! Кожна друга людина потребує його виправлення або коригування. Виправлення прикусу дозволяє зберегти Ваше здоров'я і запобігти таким захворюванням як карієс, гінгівіт, пародонтит. Виправлення прикусу веде до відновлення носового дихання і навіть постави, так як доведено, що існує прямий зв'язок між патологією прикусу і неправильним розвитком кісткового скелета. Тому важливо виявлення і виправлення прикусу в ранньому віці.

Більшість людей помилково вважає, що змінити прикус можна тільки в дитячому та юнацькому віці. Це не так, виправити прикус можна і дорослим людям. Займає це стільки ж часу, з тією різницею, що для закріплення результату після зняття брекет-системи у дорослих потрібно більше часу.
Важливим фактором для звикання є зовнішній вигляд брекет-системи. Так, особливий інтерес для пацієнтів представляють естетичні керамічні брекети, які практично непомітні для оточуючих. Як більш бюджетний варіант існують металеві.

Ортодонтичне лікування можна розділити на етапи.
1 етап Діагностичний - рентгенологічне дослідження, ТРГ (телерентгенографія, у фронтальній і бічний проекціях) або комп'ютерна томографія. Зняття зліпків і їх діагностичний аналіз. Визначається тактика, цілі і завдання лікування, які в кожному випадку індивідуальні.
2 етап Обов'язковою умовою є підготовка порожнини рота, а саме лікування карієсу, гігієнічна чистка та якщо необхідно хірургічні маніпуляції (пластика вуздечки, видалення зубів).

3 етап Установка ортодонтического апарату і його носіння до отримання результату.
4 етап Закріплення отриманого результату за допомогою спеціального апарату або капи, які необхідні для того, щоб зуби не повернулися в початкове положення. Ретенційний, практично невидимий апарат виконує важливу функцію стабілізації результату. Успіх лікування залежить від спільних зусиль лікаря-ортодонта і Вашої участі в регулярних відвідинах клініки для підтримуючого лікування.

Дорога до красивої усмішці часто буває довгою і непростою, але як результат за терпіння Ви знаходите не тільки естетично красиву посмішку, але і відмінне самопочуття.

До звернення до стоматолога - ортодонта

После стоматологического лечения